مشاوره منابع انسانی
مشاوره مدیریت منابع انسانی

مشاوره مدیریت منابع انسانی از نیاز های اصلی بسیاری از سازمان هاست. مدیریت منابع انسانی از دانش های بسیار تخصصی است که متاسفانه به دلیل نگاه غیر تخصصی برخی از مدیران در سازمان ها آن را ساده میگیرند و در نتیجه این بی توجهی نتیجه زحمت های خود را نمی بینند. 

مدیران سازمان ها لازم دارند تا با دریافت مشاوره مدیریت منابع انسانی به خوبی قدم ها درست و همسو را برای جال خوب کارکردن خودشان و کارکنان بردارند. 

این خدمات به سازمان ها کمک میکند که مسئله های خود را با نگاه و از دریچه منابع انسانی بنگرند. باید این موضوع مهم را در نظر داشت که اهداف سازمانی بدون افراد در سازمان محقق نمی شود. این امر یعنی باید برای حال خوب کارکنان تلاش کرد. این تلاش به اشتباه با ارائه خدمات مستقیم پولی یکی گرفته می شود، در حالی که گاهی اوقات تنها با بررسی و تغییر فرهنگ سازمانی به فرهنگ قدردانی، بررسی همسویی اهداف سازمان، بهبهود فرآیند های سازمانی و .. می توان به خوبی سازمان را به سمت درست ریل گذاری کرد. 

مشاوره مدیریت منابع انسانی با سنجش و ارزیابی سازمان شما آغاز می شود. سنجش و ارزیابی سازمان ها با بررسی و مقایسه آنها با مدل های بلوغ همراه است. تعداد مدل های بلوغ سازمانی بسیار زیاد است. ما در کارآزموده این توانایی را داریم که سازمان شما را بر اساس ویژگی ها و شرایط آن با مدل بلوغ متناسب با خود بررسی کنیم. 

در زمینه اقدامات و کارکرد های مختلف مدیریت منابع انسانی ما این توانایی را داریم که هر اقدام را به خوبی برای شما اجرا کنیم و همچنین هم راستایی افقی و عمومی بین اقدامات مختلف سازمان را برای شما بوجود آوریم. 

ما در کارآزموده با دارا بودن سابقه بیشتر از 10 سال در زمینه مشاوره منابع انسانی و اجرای مدل های مختلف بلوغ سازمانی میتوانیم به شما بهترین و با کیفیت ترین خدمات مشاوره مدیریت منابع انسانی را ارائه دهیم. 

مشاوره منابع انسانی حرفه ای را با کارآزموده تجربه کنید.

مشاوره منابع انسانی چیست؟

کارمندان یک سازمان اصلی ترین مهره ها و به عبارتی ارزشمند ترین سرمایه های آن سازمان می باشند. به همان میزان که صاحبان کسب و کارها و مدیران برای مشتریان ارزش قائل هستند و در راستای کسب رضایت آن ها تلاش می کنند بایستی در راستای ایجاد اتمسفری رضایت بخش برای نیروی انسانی در سازمان نیز تلاش کنند. به بار آمدن این اتمسفر رضایت بخش در نتیجه ی اجرای فرآیندهای مختلف و طی کردن گام های پی در پی صورت می پذیرد که زیر نظر مشاوران منابع انسانی طی می شود. بهره مندی از یک واحد قوی در حوزه مدیریت منابع انسانی برای هر شرکت و سازمان موفق ضروری می باشد. بسیاری از سازمان ها به جای شکل دهی چنین واحدی، نسبت به برونسپاری مشاوره منابع انسانی به مجموعه های حرفه ای و متخصص در این زمینه اقدام می کنند. تا چندی پیش مدیران بر این باور بودند که مدیریت منابع انسانی را می توانند به شخصه بر عهده بگیرند اما طعم شکستی که با در پی گرفتن این باور چشیدند نظر آن ها را تغییر داد. شما باید بدانید که مدیریت و سازماندهی منابع انسانی چیزی فراتر از استخدام و پرداخت حقوق کارکنان می باشد. بیراه نگفته ایم اگر بگوییم موفقیت یا شکست سازمان شما به شکل قوی بستگی به منابع انسانی آن دارد.

 در واقع این منابع انسانی هستند که همه با هم در یک جهت و راستا حرکت می کنند و به اهداف شرکت جامه عمل می پوشانند. شما به عنوان مدیرعامل یک سازمان باید به این باور برسید که نیروهای انسانی ربات نیستند که هر فعالیتی را طبق برنامه های تعریف شده با بازدهی صد درصد انجام دهند و خالی از عواطف و احساسات باشند و نسبت به عوامل بیرونی واکنشی نداشته باشند. بسیاری از مدیران با چنین تفکری پیش می روند و به بن بست می خورند. مشاوران منابع انسانی با در نظر گرفتن تمامی جوانب اقدام به ارائه مشاوره به شرکت های مختلف در راستای افزایش بهره وری نیروی انسانی می نمایند و به مسیر حرکت کارکنان جهت می دهند. در واقع بهتر است اینگونه بگوییم که مشاوره منابع انسانی در واقع سطح بالاتری از مدیریت منابع انسانی می باشد چرا که با تدوین استراتژی ها سر و کار دارد و جهت دهی مسیر حرکت منابع انسانی در دست اوست.

برای شرکت در انواع آزمون های روانشناختی حرفه ای با کارآزموده همراه باشید.

 

مشاوره منابع انسانی در کارآزموده

آنچه که تحت عنوان مشاوره منابع انسانی مطرح می شود در واقع ارائه مشاوره به شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ در راستای مدیریت روابط، بررسی رزومه ها و استعدادیابی، جذب نیروهای انسانی مطابق با موقعیت های شغلی مختلف در یک سازمان، ایجاد حس همدلی و همکاری بین نیروهای انسانی، ارزیابی عملکرد نیروهای انسانی و نظارت بر سطح بهره وری کارکنان، ایجاد فرهنگ سازمانی حرفه ای، آموزش نیروهای انسانی به طور دائم و مستمر از زمان جذب و در حین فعالیت و رسیدگی به مسائل حقوقی و چالش های رخ داده بین کارکنان یا بین کارکنان و کارفرما می باشد. مشاوران منابع انسانی به شرکت ها و سازمان های مختلف کمک می کنند تا بتوانند تمامی این موارد را ساماندهی کنند. تصور کنید در سازمانی فعالیت می کنید که تمام نیروهای آن همچون ربات های دیجیتالی در حال فعالیت هستند و خبری از عواطف و روابط انسانی در آن نیست. مطمئنا چنین سازمانی دیر یا زود متلاشی خواهد شد چرا که به عقیده مدیران بزرگ منابع انسانی در جهان، کارکنان یک سازمان مهره های اصلی در رقم زدن پیروزی یا شکست برای یک سازمان هستند و چنانچه به روابط انسانی در یک سازمان بی توجه باشید بی شک در این رقابت زمین خواهید خورد.

مجموعه کارآزموده یکی از حرفه ای ترین مجموعه هایی ست که با گرد هم آوردن تیمی متخصص متشکل از مشاوران برتر و حرفه ای با سطح تحصیلات عالیه، مشاوره هایی کامل و جامع در راستای مدیریت منابع انسانی به شرکت و سازمان شما در هر سطح و ابعادی از فعالیت که باشید ارائه می دهد. بی شک سازمان شما بعد از دریافت مشاوره های ریزبینانه و کارشناسی شده توسط متخصصین تیم کارآزموده به شکلی حرفه ای تر قادر به ادامه فعالیت و نائل شدن به اهدافی خواهد بود که در چشم انداز بلند مدت سازمان تعریف شده است. فراموش نکنید که داشتن یک سازمان یکپارچه با فضایی سالم برای کارکنان و عاری از هر نوع مسمومیت می تواند شرایط را به شکلی بهینه و ایده آل برای رسیدن به اهداف سازمانی فراهم آورد. کارکنان زمانی که متوجه شوند به خواسته ها، چالش ها و نیازهای آن ها اهمیت داده می شود و سعی در برطرف نمودن آن ها می شود قطعا با سطخ بهره وری و اشتیاق بیشتری به کار و فعالیت خواهند پرداخت و در نتیجه موتور حرکتی سازمان شما با توان بیشتری کار می کند.

اهمیت دریافت مشاوره منابع انسانی

بسیاری از شرکت ها با تصور اینکه مشاوره منابع انسانی چندان هم ضروری و مهم نیست از دریافت آن سر باز می زنند و تصور می کنند می توانند مدیریت منابع انسانی سازمان را در دست بگیرند. البته شرایط بدتری هم وجود دارد که در آن مدیران به طور کامل نسبت به این موضوع و مفهوم بی توجه هستند و در سازمان شان هیچ توجهی به منابع انسانی نمی شود. آن ها تصور می کنند که کارکنان باید در ازای مبلغی که تحت عنوان حقوق دریافت می کنند کار کنند و بازدهی داشته باشند و دیگر هیچ!

به دست گرفتن مدیریت منابع انسانی توسط افراد نابلد در حالت خوشبینانه تاثیری در پیشرفت و ارتقای سازمان نخواهد داشت و در بدترین حالت موجب نابودی و سقوط سازمان شما خواهد شد و به معنای کلی نتیجه عکس خواهد داد. درست مانند این است که عرشه یک کشتی را در یک دریای طوفانی به دست فردی بسپارید که هیچ سررشته ای از این کار ندارد بنابراین غرق شدن کشتی حتمی خواهد بود.

برای سنجش فردی خود شرکت در آزمون روانشناختی MBTI کارآزموده را از دست ندهید.

 

مشاوره منابع انسانی به شما کمک می کند تا درک درستی از دغدغه ها و چالش های پیش رو و حال حاضر سازمان داشته باشید و بتوانید این چالش ها را تحلیل کنید و در شناخت آن ها گامی مثبت بردارید. چالش هایی که گاها نیروهای انسانی را درگیر می کند و موجب کند شدن روند رشد و پیشرفت سازمان شما می شود.

گاهی اوقات شما ممکن است ظاهر امر را مشاهده کنید که همه چیز در سر جای خود قرار دارد و کارمندان در حال انجام فعالیت های خود هستند غافل از اینکه زیرساخت های منابع انسانی به شدت در هم ریخته و بی پایه می باشد و همین موضوع موجب درجا زدن سازمان شما خواهد شد. مشاوره منابع انسانی کمک می کند تا نیروهای کار در یک سازمان به طرز فکر و نگرشی درست برسند و طرز فکر آن ها با فرهنگ سازمانی و اهداف بلند مدت سازمان یا در واقع همان چشم اندازها هم راستا شود. تا زمانی که کارکنان یک سازمان تعلق خاطر و حس مثبت از کار کردن در یک فضای کاری نداشته باشند بی شک رسیدن به اهداف بلندمدت شرکت آرزویی محال بیش نخواهد بود.

به واسطه دریافت مشاوره منابع انسانی کارکنان شرکت به رضایت شغلی بیشتری دست پیدا می کنند، برای انجام فعالیت های گروهی و تعامل با یکدیگر شوق بیشتری در آن ها می جوشد و تعهد محکم تری به سازمان خواهند داشت. بنابراین خیال تان از این بابت آسوده خواهد بود که کارکنان مجموعه از شرایط کاری خود رضایت کامل دارند و به طور دقیق و اصولی با این شرایط آداپته شده اند.

مشاوره منابع انسانی باعث می شود تا عملکرد پرسنل در راستای رسیدن به اهداف سازمانی شکل بگیرد و سیاست ها و رویه های منابع انسانی دائما مورد تجزیه تحلیل قرار گیرد و بازبینی شود. مشاوره منابع انسانی موجب خواهد شد تا روند مدیریت بهبود پیدا کند و راه حل هایی سریع برای رفع چالش ها و مشکلات منابع انسانی ارائه گردد. بسیاری از مواقع چالش هایی که در منابع انسانی رخ می دهد ممکن است باعث کاهش بهره وری کلی سازمان شود. بنابراین مشاوران منابع انسانی با ارائه راهکارهای درست و اصولی موجب خواهند شد تا هیچ گره کوری باقی نماند.

نیروهای انسانی تنها با استفاده از مشاوره منابع انسانی می توانند یکپارچه سازی شوند چرا که مشاورین با تعیین شرح شغلی، شایستگی های شغلی و طبقه بندی آن ها موجب می شوند هر فرد در جایگاه درست خود قرار گیرد. گاهی اوقات نیاز است که بازبینی هایی در سیاست گزاری های شرکت صورت پذیرد و مدیریت عملکرد کارکنان به شکلی جدید و با متدهای نوین بررسی شود. در صورت عدم بهره مندی از مشاوره منابع انسانی مطمئنا شرایط برای بهینه سازی عملکرد کارکنان فراهم نخواهد شد.

مشاورین منابع انسانی اطمینان حاصل می کنند تا برنامه ها و استارتژی های سازمان شما در راستای مقررات و قوانین کار، تامین اجتماعی و مالیات باشد بنابراین هر گونه تخطی از قوانین با وجود مشاوره منابع انسانی ناممکن خواهد بود. در جلسات مشاوره منابع انسانی، مدیران منابع انسانی سازمان حضور پیدا می کنند و آموزش های لازم را دریافت خواهند کرد. مشاوران مجموعه کارآزموده همچون یک منتور و کوچ حرفه ای تمام آموزش های لازم را به مدیران منابع انسانی خواهند داد و شرایط را در سازمان شما به شکلی بهینه و مطابق با اهداف بلندمدت سازمان برقرار خواهند ساخت.

برای سنجش فردی خود شرکت در آزمون روانشناختی NEO کارآزموده را از دست ندهید.

مزایای مشاوره منابع انسانی

برونسپاری مشاوره مدیریت منابع انسانی به مجموعه های حرفه ای و متخصص موجب خواهد شد تا بتوانید به شکل چشمگیری در هزینه و زمان صرفه جویی نمایید. با این حال مزایای مشاوره منابع انسانی تنها محدود به صرفه جویی در زمان و هزینه نیست. در ادامه تعدادی از مزایای مهم مشاوره منابع انسانی را مطرح کرده ایم بنابراین برای آشنایی با این مزایا همراه ما باشید.

 • افزایش بهره وری

مشاوران حرفه ای سالهاست که در حوزه مشاوره منابع انسانی فعالیت دارند بنابراین تجربه زیادی را در این حوزه در کوله بار خود دارند. بهره گیری از مشاوره منابع انسانی موجب خواهد شد تا بهره وری نیروی کار افزایش پیدا کند. مشاوران به خوبی تشخیص می دهند که هر فرد مناسب برای کدام جایگاه و موقعیت شغلی می باشد و نه تنها مهارت های حرفه ای و تخصصی او را بررسی می کنند بلکه مهارت های انسانی را نیز در گزارشات خود لحاظ می نمایند و در نهایت یک تصمیم گیری هوشمندانه برای منابع انسانی صورت می دهند. شناخت نیازها، چالش ها و مشکلات نیروی انسانی و رفع آن ها می تواند بهره وری نیروی کار را به شکل قابل توجهی افزایش دهد. مشاوران قادر به این هستند تا کتابچه های راهنمای مخصوصی را مختص سازمان شما طراحی کنند و در آن در مورد هر آنچه که مرتبط با نیروی انسانی سازمان شما می شود مطرح کنند. از فرهنگ سازمانی گرفته تا شایستگی های شغلی و حقوق و دستمزد و مزایا و راه حل هایی برای از بین بردن تعارضات. تمامی این موارد منجر به افزایش بهره وری نیروی کار و در نهایت داشتن سازمانی پویا و تعاملی خواهد شد.

 • صرفه جویی در زمان

یکی از مهمترین مزایای مشاوره منابع انسانی صرفه جویی در زمان می باشد. مشاوران منابع انسانی با تدوین کتابچه های راهنما، پرونده های پرسنلی و آیین نامه و ها و دستورالعمل های مختص سازمان شما می توانند تمامی ابهاماتی که کارکنان در ذهن شان دارند را مرتفع سازند. به عنوان مثال قوانین مرتبط با مرخصی، شایستگی های شغلی مورد نیاز برای فعالیت در یک جایگاه شغلی، روش های ایمنی کار، مطلع شدن از فرهنگ سازمانی، نحوه گردش کارها در سازمان و چندین و چند مورد دیگر که همگی توسط مشاوران تدوین می شود. کارکنان می توانند در زمان بسیار کوتاهی با این موارد آشنایی پیدا کنند. این موضوع به ویژه برای کارکنان تازه وارد به سازمان می تواند بسیار تا بسیار عالی باشد.

 • افزایش سطح رضایت کارمندان و کاهش نرخ خروج از سازمان

مطمئنا هر چه بتوانید کارمندان تان را برای مدت زمان بیشتری در سازمان نگه دارید طبیعتا سازمان موفق تری خواهید بود. چرا که پروسه آموزش کارمندان جدید بسیار وقت گیر و هزینه بر می باشد و علاوه بر این کارمندان قدیمی می توانند تجربیات بسیار درخشانی در سازمان شما داشته باشند که در بسیاری از مواقع راهگشا می باشد. برای اینکه بتوانید کارکنان را در سازمان نگه دارید باید در راستای کسب رضایت آن ها تلاش کنید. بدانید که چه چیزی موجب خرسندی آن ها می شود؟ کارکنان به چه چیزی نیاز دارند؟ چه چیز موجب می شود تا با روحیه بهتری به کار و فعالیت بپردازند؟ مطمئنا کارکنان با مدیران اصلی سازمان میزان کمتری در این راستا صداقت خواهند داشت. به عنوان مثال اگر نیاز به زمان استراحت بیشتری دارند و یا تصورمی کنند حقوق شان به اندازه کافی بالا نیست نمی توانند مستقیم به مدیران خود این موضوع را بگویند در حالی که مطرح کردن این موارد با مشاوران منابع انسانی می تواند برای آن ها بسیار ساده تر باشد. 

مشاوران به خوبی می دانند که باید چه سوالاتی را از کارکنان بپرسند و چگونه اقدام به نظرسنجی و سنجش میزان رضایت آن ها نمایند. آن ها همچنین نحوه تفسیر نتایج را به خوبی می دانند و از همه مهمتر اینکه در عین حفظ محرمانگی، اطلاعات لازم به مدیریت انتقال خواهند داد. کارکنان در این شرایط احساس اطمینان و رضایت بیشتری خواهند داشت و رفتار صادقانه تری را از خود نشان می دهند. زمانی که متوجه شوند به خواسته های آن ها رسیدگی شده و همه چیر در حالی حرکت به سمت و سوی دلخواه آن ها می باشد انگیزه و انرژی بیشتری برای کار خواهند گرفت و بی شک به سطح بالایی از رضایت و وفاداری به سازمان خواهند رسید.

خدمات برونسپاری مصاحبه استخدامی حرفه ای را در کارآزموده دریافت کنید.

 

 • مدیریت ریسک

از دیگر مزایای بهره گیری از مشاوره منابع انسانی مدیریت ریسک می باشد. مشاوران منابع انسانی در کنار کسب و کارها هستند تا به آن ها اطمینان دهند که در حال تخطی و سرپیچی از قوانین نیستند و فعالیت آن ها کاملا هم راستا با قانون می باشد.به عنوان مثال قوانین کار و بیمه تامین اجتماعی را دائما بررسی می کنند و قوانین سازمان شما را با آن تطبیق می دهند؛ کاری که برای کارفرمایان بسیار دشوار است و بسیاری از مواقع در آن به طور ناخواسته دچار اشتباه می شوند. مشاوران در کنار کارفرمایان حضور پیدا می کنند تا اطمینان دهند که رویه های سازمان هم راستا با قوانین می باشد و حمایت کاملی از کارکنان و کارفرما به عمل آورد. مشاوران منابع انسانی به طور دائم اسناد سازمان را بررسی می کنند و از به روز بودن آن ها مطمئن می شوند بنابراین خیال تان از بابت آپدیت بودن مدارک سازمان راحت خواهد بود.

 • معرفی تکنولوژی های نوین به سازمان

نرم افزارها و سیستم های یکپارچه سازی زیادی در حوزه منابع انسانی روی کار آمده اند که بسیاری از سازمان ها از این سیستم ها بی خبرند و نحوه استفاده و پیاده سازی آن ها را نمی دانند. مشاوران منابع انسانی جدیدترین و کارآمدترین تکنولوژی های هم راستا با مدیریت منابع انسانی را به شما معرفی می کنن و به شما این امکان را می دهند تا این سیستم ها را در سازمان خود پیاده سازی کنید. بنابراین سازمان شما به نوعی با برترین تکنولوژی های مدیریت منابع انسانی نیز در هم آمیخته خواهد شد.

 • بهره وری بودجه سازمان

بی شک بهره گیری از کارمندان و متخصصانی که در حد و اندازه مشاوران منابع انسانی تخصص، دانش و تجربه داشته باشند به طور تمام وقت برای شما بسیار هزینه بر خواهد بود. اگر قصد داشته باشید یک منتور یا کوچ حرفه ای را در سازمان استخدام کنید بی شک باید هزینه هایی بالایی را بپردازید و دستمزد بالایی به این متخصصین بدهید در حالی که بهره گیری از مشاوره منابع انسانی به صورت پاره وقت می تواند برایتان بسیار به صرفه تر باشد. استخدام، مصاحبه و آموزش کارکنان توسط مشاورین تمام وقت بسیار هزینه بر خواهد بود. بعلاوه این ها، جلسات مشاوره منابع انسانی ممکن است چند بار در طی ماه برگزار شود بنابراین حضور همیشگی تیم مشاوره در محل سازمان ضروری نخواهد بود. و مهمتر از همه اینکه مشاوره های منابع انسانی از راه دور نیز می تواند صورت پذیرد بنابراین در هزینه های سازمان به شکل قابل توجهی صرفه جویی خواهد شد. هر چند که عدم بهره گیری از تیم مشاوره منابع انسانی نیز می تواند هزینه های زیادی روی دست سازمان شما بگذارد. چنانچه از تیم مشاوره منابع انسانی استفاده نکنید در تمامی فرآیندها از جمله استخدام، مصاحبه، تعیین شایستگی های شغلی، آموزش کارکنان، رفع چالش های موجود، کسب رضایت کارکنان و بسیاری از موارد دیگر به مشکل بر خواهید خورد که در نتیجه موجب تحمیل هزینه های هنگفت به سازمان شما خواهد شد.

برای شرکت در بهترین مشاوره شغلی با کارشناسان کارآزموده در تماس باشید.

 

 • تمرکز مدیران روی وظایف اصلی

در سازمان هایی که خبری از مشاوره منابع انسانی نیست، مدیران هر واحد درگیر این موضوع هستند که چگونه منابع انسانی را مدیریت کنند و در این راستا به تعارض خواهند رسید. بنابراین ممکن است از وظایف اصلی خود دور شوند و نتوانند تمرکز کافی روی وظایف خود داشته باشند. تیم مشاوره منابع انسانی به مدیران کمک می کند تا در مسیر خود حرکت کنند و تمامی امور مرتبط با منابع انسانی را به آن ها واگذار کنند. بنابراین مدیران تمرکز عمده خود را روی وظایف اصلی شان خواهند گذاشت.

مجموعه کارآزموده با گرد هم آوردن تیمی متخصص در حوزه مشاوره منابع انسانی شما را در راستای رسیدن به اهداف سازمانی از جمله رسیدن به چشم اندازهای بلند مدت یاری خواهد کرد. شما می توانید خدمات مشاوره منابع انسانی را به صورت آنلاین، تلفنی و یا حضوری دریافت کنید و راستای داشتن سازمانی قدرتمند و پویا گامی مثبت بردارید.

مراحل مشاوره منابع انسانی

مشاوره منابع انسانی دارای گام ها یا مراحل مختلفی می باشد که هر تیم تخصصی مشاوره منابع انسانی آن را به نحوی متفاوت ممکن است اجرا کند. از طرفی نوع کسب و کار، ابعاد کسب و کار و خدمات درخواستی کارفرما نیز در این راستا تاثیر زیادی دارد. با این حال این فرآیند گام هایی اصلی را دارا می باشد در این بخش قصد داریم به مراحل مشاوره منابع انسانی بپردازیم. در ادامه این مراحل را به اختصار بیان کرده ایم.

 • در گام اول جلسه یا جلساتی با کارفرما تشکیل می شود و نیازمندی های سازمان در آن مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مشاورین باید در طی این جلسات به شناخت کاملی از سازمان برسند.
 • در گام بعد مشاورین اقدام به عارضه یابی نموده و طرح های پیشنهادی خود را به کارفرما اعلام می کنند. در واقع برای رفع باگ های موجود در سیستم منابع انسانی سازمان و ارتقا این سیستم، راهکارها و استراتژی های خاصی تدوین می شود که بایستی بعد از بررسی مورد اجرا قرار گیرند.
 • چنانچه نیاز به تشکیل تیم وجود داشته باشد بایستی یک تیم متشکل از مدیران سطوح مختلف و مشاورین تشکیل گردد تا در جلسات حضور پیدا کنند.
 • بعد از تایید طرح های ارائه شده باید اقدام به فازبندی پروژه مشاوره منابع انسانی شود و در هر مرحله از اجرا پیشرفت کار گزارش شود. در این بین باید دوره های آموزش و جلسات با کارکنان نیز برگزار گردد.
 • در مرحله بعدی باید دستاوردهای حاصل شده به کارفرما ارائه شود و در راستای اجرایی کردن فرآیندهای طراحی شده و پشتیبانی از سازمان جهت اجرای این فرآیندها قدم برداشته شود.

برای دریافت مشاوره شغلی در تهران با کارشناسان خبره کارآزموده همراه باشید.

هزینه مشاوره منابع انسانی

هزینه مشاوره منابع انسانی با توجه به ابعاد و نوع فعالیت کسب و کارها می تواند متفاوت باشد. کسب و کاری که دارای 10پرسنل می باشد نسبت به کسب و کاری که 1000 پرسنل در آن فعالیت می کنند بی شک نیاز به خدمات مشاوره منابع انسانی متفاوتی دارد. بنابراین طبیعتا هزینه این خدمات برای کسب و کارهای مختلف متفاوت خواهد بود.

دقت داشته باشید که دستمزد مشاوران نیز نسبت به هم متفاوت می باشد. بنابراین ممکن است با مراجعه به چند تیم مشاوره منابع انسانی و دریافت نرخ های مشاوره متوجه شوید که تفاوت هایی بین نرخ های مختلف وجود دارد. نرخ هر مشاور با توجه به میزان تخصص، تحصیلات، دانش، مهارت و تجربه او تعیین خواهد شد. مطمئنا هر چه مشاورین تخصص و تجربه بیشتری در حوزه انسانی داشته باشند می توانند مشاوره منابع انسانی را به طور حرفه ای تر به سازمان شما ارائه دهند بنابراین در مورد نرخ مشاوره منابع انسانی کیفیت را فدای قیمت و هزینه نکنید چرا که مطمئنا با دریافت یک مشاوره منابع انسانی حرفه ای و اصولی بخش زیادی از هزینه های سازمان شما کاهش پیدا خواهد کرد و هزینه های پنهان تان از بین خواهد رفت.

نوع مشاوره دریافتی شما نیز روی هزینه مشاوره منابع انسانی تاثیر گذار می باشد. شما می توانید مشاوره منابع انسانی را به صورت ایمیلی، تلفنی، حضوری، آنلاین و یا از طریق برگزاری جلسات مشاوره با ویدئوکنفرانس دریافت کنید. در مورد دریافت مشاوره منابع انسانی به صورت حضوری نیز می توانید در محل دفتر مشاوره حضور پیدا کنید و یا از تیم مشاوره منابع انسانی بخواهید که در محل کسب و کار شما حضور پیدا کنند. تمامی این موارد می تواند روی هزینه مشاوره منابع انسانی تاثیر گذار باشد. مشاوره منابع انسانی همچنین می تواند به صورت پروژه ای و یا قراردادی صورت پذیرد در واقع شما می تواندی تنها برای یک بار و در طی یک پروژه خاص اقدام به دریافت مشاوره نمایید و یا به صورت بلندمدت با تیم مشاوره منابع انسانی همکاری نمایید. به طور کلی مواردی چون تخصص و تحصیلات مشاور، نوع کسب و کار، ابعاد کسب و کار، نوع خدمات مشاوره، تعداد و زمان جلسات مشاوره، موقعیت شرکت و نحوه دریافت خدمات روی هزینه مشاوره منابع انسانی تاثیر به سزایی دارد.

تیم مشاوره منابع انسانی در کارآزموده متشکل از مشاوران حرفه ای می باشد که از برترین دانشگاه های کشور فارغ التحصیل شده اند و تجربیات درخشانی در حوزه منابع انسانی دارند. هزینه مشاوره منابع انسانی در مجموعه کارآزموده به نحوی تعیین شده است که شما عزیزان بتوانید با توجه به اوضاع و احوال این روزهای اقتصاد، با قیمتی ایده آل اقدام به دریافت مشاوره نمایید. برای اطلاع از هزینه مشاوره منابع انسانی در مجموعه کارآزموده می توانید با کارشناسان تیم پشتیبانی تماس حاصل نمایید و از تعرفه ها مطلع گردید.

برای دریافت مشاوره شغلی در شیراز با کارشناسان خبره کارآزموده همراه باشید.

نکات انتخاب مشاور منابع انسانی خوب

مشاوران منابع انسانی موفق دارای ویژگی هایی هستند که این ویژگی ها موجب پیشرفت و ارتقای سازمان شما خواهد شد. آینده کسب و کار شما تا حد زیادی به مشاورانی بستگی دارد که برای سازمان خود انتخاب می کنید. بنابراین در انتخاب مشاوران منابع انسانی باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. این مشاروان باید دارای مهارت های خاصی از جمله مهارت های مدیریتی در حوزه منابع انسانی باشند. درا دامه قصد داریم مهم ترین نکاتی را مطح کنیم که در انتخاب مشاور منابع انسانی باید به آن توجه داشته باشید.

 • بهره مندی از مهارت های ارتباط موثر

وظیفه اصلی مشاور منابع انسانی ارتباط دائم با افراد مختلف در سازمان ها می باشد. چنانچه یک مشاور نتواند به خوبی ارتباطی موثر بین خود و کارکنان ایجاد کند بنابراین قادر به رفع چالش های سازمان شما و ایجاد شرایط ایده آل برای کارکنان نخواهد بود چرا که مطمئنا متوجه نگرانی ها، دغدغه ها و چالش های محیط کار نخواهد شد و نیازهای کارمندان را درک نخواهد کرد. مشاورین منابع انسانی باید تیپ های شخصیتی را به خوبی بشناسند و تصمیم گیری کنند که کدام تیپ شخصیتی برای کدام جایگاه شغلی مناسب است و تمامی این موارد در گرو این است که مشاور بتوانید ارتباطی موثر با کارکنان و افراد برقرار نماید.

 • توانایی مدیریت زمان

این روزها یکی ا معضلات اصلی در سازمان ها بحران مدیریت زمان است. چیزی که کارکنان در آن به شدت دچار چالش هستند. یک مشاور منابع انسانی خوب باید بتواند زمان را به درستی مدیریت کند و چالش های پیش روی کارکنان در بحارن مدیریت زمان را مرتفع سازد. استفاده بهینه از زمان در ساعات کاری می تواند باعث افزایش بهره وری کارکنان و ارتقا سطح کیفی سازمان شود. این موضوع همچنین ارتباط مستقیمی با نظم در سازمان دارد.

برای دریافت مشاوره شغلی در مشهد با کارشناسان خبره کارآزموده همراه باشید.

 

 • مهارت ایجاد انگیزه در کارکنان

یک مشاور منابع انسانی موفق و خوب باید این مهارت را داشته باشد که در کارکنان ایجاد انگیزه نماید. در واقع مهم ترین مهارتی که مشاوران منابع انسانی باید داشته باشند ایجاد انگیزه به شکلی اصولی در نیروی انسانی می باشد. کارکنان بسیاری از مواقع با چالش هایی چون بی انگیزگی و رخوت روبرو می شوند و همین موضوع موجب کاهش بهره وری سازمان خواهد شد. بنابراین مشاورین باید بتوانند انگیزه را دوباره در وجود کارکنان شعله ور سازند.

 • شناخت افراد

یکی از مهمترین وظایف مشاورین منابع انسانی استخدام افراد است بنابراین باید از توانایی شناخت افراد بهره مند باشند. این موضوع نیازمند تجربه و تبحر می باشد. هر چند که بسیاری از مشاورین تازه کار هم می توانند این مهارت را در خود پرورش دهند و به یک مشاور خوب تبدیل شوند.

برای دریافت مشاوره شغلی در تبریز با کارشناسان خبره کارآزموده همراه باشید.

 

 • تحصیلات و تخصص مرتبط و رزومه قوی

از مهمترین نکات در انتخاب مشاور منابع انسانی خوب این است که به تحصیلات و سطح تخصص مشاور دقت کنید. بی شک مشاورینی که از دانشگاه های برتر فارغ التحصیل شده باشند و رزومه ای قوی در حوزه مشاوره منابع انسانی داشته باشند می تواند راهگشای بهتری برای منابع انسانی سازمان شما باشند.