اولین درآمد برای بسیاری از ما خیلی اتفاق شیرینی بوده است.

من خودم اولین درآمدم در دوران دانشجویی بوده است. دوران دانشجویی برای من مثل بسیاری از هم نسل های ما دوره بسیار خجالتی بوده است.

در دانشگاه تاحد ممکن دوست داشتم نامرئی باشم. حضور من در شرکت  کارآموزی هم همراه بود با انزوا و گوشه گیری بسیار، ناهار خوردن تک، ترس از اشتباه و درست انجام ندادن کار، فقط خواندن کتاب های مختلف برای یادگرفتن و ترس از عمل گرایی و … .

پروژه های دانشجویی و دوره کارآموزی برای کسب این درآمد بسیار فرصت خوبی است. ولی نباید فکر کنیم که اولین درآمد زمان خاصی دارد. گاهی اولین درآمد در سن نوجوانی اتفاق می افتد، گاهی در سنین دانشجویی و گاهی  برای برخی افراد مثل زنان خانه دارد در دهه های میانی زندگی. به هر حال و در هر سنی اولین درآمد بسیار شیرین است.

ولی نکته مهم این است که اولین درآمد با مسیر شغلی بسیاری از ما ممکن است تفاوت بسیاری داشته باشد.

قرار نیست در همان کار بمانیم و نباید هم انتظار داشته باشیم که با درآمد کمی که بدست می آوریم بتوانیم کار خاصی انجام دهیم.

چه مهارتی برای آن لازم است؟

برای بدست آوردن اولین درآمد تنها و تنها چیزی که لازم است داشتن انگیزه زیاد برای درآمد است، عطش برای درآمد.

واقعا مهارت خاص دیگری لازم نیست. فهرستی از فرصت های شغلی برای این اتفاق وجود دارد: مثلا کار کردن در رستوران، فروشندگی، بازاریابی، پرسشگری، پرستار کودک یا سالمند و پخت غذای خانگی، خیاطی و … . یک ویژگی در تمام این مشاغل مشترک است نیاز به فعالیت در شغل با مهارت های بدون پیچیدگی.

با انتخاب مشاغل با پیچیدگی کمتر احتمال بروز خطا کمتر خواهد شد و متعاقبا درست انجام ندادن کار تاوان سنگینی نخواهد داشت. پس نگران چیزی نباید بود.

اگر برای اولین درآمد تردید دارید و یا خود را برای آن مناسب نمی دانید، برای رسیدن به این نقطه با ما در تماس باشید. برای رشد حرفه ای هیچوقت دیر نیست ولی فرصت ها را از دست ندهید. مشاوران کارآزموده در کنار شما خواهند بود تا حس خوب کارکردن را تجربه کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *