متخصص تغذیه مولکولی از مشاغل جذاب آینده در زمینه دانش تغذیه است. این دانش با تلفیق تخصص های زیست شناسی مولکولی و ژنتیک و تخصص تغذیه از زمینه های جذاب کاری در آینده است. اگر شما در زمینه تغذیه تحصیل میکنید و یا در زمینه زیست مولکولی، میتواند مسیر شغلی آینده تان را در این زمینه تخصصی انتخاب کنید. 

این شغل با به کاربردن دانش ژنتیک به خوبی می تواند برای هر فرد رژیم غذایی را بر اساس ویژگی های ژنتیک فردی او تعیین کند. 

متخصص تغذیه مولکولی چه کمکی میکند؟

یکی از چالش های اصلی رژیم های غذایی توجه به نیاز های فردی است. امروزه رژیم هایی که توسط ماشین و ربات و به صورت جمعی داده می شود از نظر علمی مردود شده است. چرا که هر فرد نیاز های تغذیه ای و ویژگی های خودش را دارد.

این فرد میتواند به خوبی ویژگی های هر فرد را شناسایی کند و با توجه به نیاز های هر فرد اختصاصی برای اون فرد تغذیه و رژیم درمانی پیشنهاد کند.

در دنیای جدید دانش های بین رشته ای بسیار توسعه پیدا کرده اند. وصل کردن دانش از رشته های زمینه ای مختلف می تواند بسیار راهگشا و کمک کننده باشد . در زمینه تخصصی تغذیه مولکولی دانش مولکولی و ژنتیک و دانش تغذیه تلفیق شده اند. نتیجه این تلفیق باز کردن گره رژیم های عمومی و کلی است. با این علم هر فرد می تواند مطمین باشد که نیاز های بدن او و در رژیم در نظر گرفته شده است.

برای حرکت به سمت مشاغل آینده شما لازم دارید که برنامه توسعه فردی داشته باشید. شما باید مسیر رشد حرفه ای خودتان را داشته باشید. برای تدوین برنامه توسعه فردی از مشاوره شغلی کارآزموده کمک بگیرید.

مشاوران شغلی در طی کردن مسیر رشد حرفه ای شما بسیار کمک کننده خواهند بود.

 


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *