انتخاب محل مناسب برای گذراندن واحد کارآموزی در دانشگاه

برای شرکت در دوره های کارآموزی در دانشگاه ها دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه ها میتوانند به شما کمک کنند. تمامی دانشگاه ها ددفتر ارتباط با صنعت دارند و وظیفه اصلی این دفتر فراهم آوردن فرصت لازم برای توسعه ارتباط کارفرماها با دانشجویان است. 

سازمان های مختلفی با این دفتر همکاری میکنند و آمادگی خود را برای جذب کارآموز به دانشگاه ها ارسال می کنند. این سازمان ها در پرتال های کار و اشتغال دانشگاه ها آگهی های مرتبط با منتشر میکنند.

برای آگاهی از این آگهی های شغلی می توانید به پرتال های کار و اشتغال دانشگاه ها سر بزنید. از این لینک میتوانید با انتخاب دانشگاه خود وارد پرتال کار و اشتغال مرتبط شوید. 

ولی اگر دانشگاه شما هنوز پرتال اشتغال ندارد نگران نباشید در ادامه راه های مختلف انتخاب محل برای گذراندن واحد کارآموزی را توصیح می دهیم.

روش های مختلف برای انتخاب شرکت

اولین کار برای انتخاب محل پرتال های دانشگاه خودتان هست ولی روش های دیگری هم وجود دارد.

سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با همکاری وزارت علوم در وب سایت فرآیند کارآموزی را تعریف کرده اند. شما می توانید با وارد شدن به وب سایت سازمان های متقاضی نیروی کارآموز را ببینید و برای درخواست همکاری با آنها اقدام کنید. این سازمان به خوبی می تواند برای شما فرصت های کارآموزی فراهم کند.

ولی این تنها راه انتخاب سازمان ها برای کارآموزی نیست. شما برای کارآموزی باید با مدیر منابع انسانی سازمان ها ارتباط برقرار کنید. رزومه بفرستید و برای انجام دوره کارآموزی اعلام آمادگی کنید. رشد حرفه ای شما از کارآموزی شروع می شود. کارآموزی بهترین فرصتی است که با سازمان ها آشنا می شوید و با برقراری ارتباط با آنها اقدام به شبکه سازی می کنید. 

دوستان و همکارانی که در دوره کارآموزی بدست می آورید در تمام مسیر حرفه می توانند به شما کمک کنند. اگر برای انتخاب محل کارآموزی سوالی داشتید می توانید از مشاوره شغلی کارآزموده کمک بگیرید. مشاوره شغلی در تمام مسیر شغلی در کنار شما خواهد بود. 

#کارآموزی#دانشجو #دانشگاه #کارآزموده


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *