شکل ظاهری رزومه در موفقیت کاریابی و دعوت به مصاحبه نقش خیلی زیادی دارد.

در واقع گام اول برای موفقیت شغلی و بدست آوردن فرصت های شغلی شکل ظاهری رزومه هست. رزومه هایی که شکل ظاهری درستی نداشته باشند اصلا به مصاحبه دعوت نمی شوند و در همان مرحله اول حذف خواهند شد. این قانون اول رزومه نویسی است.

باید به این نکته خیلی مهم توجه داشته باشیم که با به کارگیری ابزارهای مخلتف فناوری اطلاعات مثل موبایل و تبلت و پی سی و لپتاب و .. رزومه باید در تمام این ابزارها خوانا و متحد الشکل دیده شود. یکی از خدمات کارآزموده استخدام برای سازمان ها و برونسپاری استخدام به کارآزموده است. در این فرآیند ما برای سازمان ها استخدام میکنیم یعنی تجزیه و تحلیل شغل میکنیم. بر اساس شایستگی های شغلی آگهی شغلی میزنیم و رزومه ها را غربال گری میکنیم. بر اساس غربال های اولیه دعوت به مصاحبه میکنیم. بر اساس نتیجه مصاحبه افرادی که کفایت لازم رو دارند به مدیر ارشد سازمان برای مصاحبه بعدی معرفی میکنیم. در این بین اگر رزومه ای درست و خوانا نباشد حذف میشود.

حتی اگر کارجو تمام توانایی ها را داشته باشد ولی این توانایی ها در کارکردن با نرم افزارها نداشته باشد و نتواند شکل ظاهری درستی برای رزومه داشته باشد، حذف می شود.

توجه با شایستگی های شغلی در عمل

این نکته در مورد مشاغلی که شایستگی های شغلی شان کار اداری و نرم افزار های مرتبط هم هست خیلی پر رنگ تر می شود. برای مثال فردی که متقاضی شغل مسیول دفتر و یا اداری باشد و خودش نتواند رزومه درست و با شکل ظاهری مناسبی ارسال کند، در همان ابتدا توانایی هایش زیر سوال می رود.

نکته بعدی در شکل ظاهری رزومه اجتناب از رنگی رنگی کردن و گل و بلبل کاری هست. در رزومه توانایی و مهارتهای شغلی  شما نشان داده می شود. برای نشان دادن توانایی های شغلی باید به صورت رسمی رزومه را درست کرد. رزومه هایی که خیلی رنگی رنگی باشند در قواعد و چارچوب های اداری و رسمی قرار نمیگیرند. رزومه شما لازم نیست خوشگل باشد ولی باید به خوبی توانایی های شما را نشان بدهد.

از ارسال رزومه هایی که عکس هستند و روی کاغذ نوشته شده اند جدی خودداری کنید. از روی کاغذ عکس نگیرید. اگر واقعا حوصله ارسال رزومه را ندارید بگذارید برای وقت مناسبی ارسال کنید. از خودتان سوال بپرسید که این مدل رزومه که ارسال میکنید آیا اصلا مفید هست. بی حوصله و شلخته رزومه ارسال نکنید.

به شکل ظاهری رزومه خیلی دقت کنید. اولین قدم برای موفقیت شغلی را درست بردارید.

برای درست کردن رزومه با ما تماس بگیرید. مشاوران و تسهیلگران شغلی کارآزموده به شما در بهبهود رزومه کمک خواهند کرد.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *