قانون اول رزومه نویسی

قانون اول رزومه نویسی، رعایت شکل ظاهری روزمه و درست کردن آن است.

اولین چیزی که قبل از محتوای رزومه باید در نظر بگیریم و اون رو درست کنیم، شکل ظاهری روزمه هست.

هدف ما از رزومه نویسی بیان توانایی ها و سابقه شغلی ما هست. بنابراین هر مدلی که رزومه رو ارسال میکنیم باید این توانایی و سابقه شغلی در آن نشان داده شود.

رزومه هایی که روی کاغذ نوشته می شود و از یک کاغذ عکس گرفته می شود در بسیاری از موارد در همان ثانیه اول حذف می شود. روزمه کاغذی یعنی نویشنده این رزومه بلد نیست که با کامپیوتر کار کند . مخصوصا برای مشاغلی که کار با کامپیوتر و مهارتهای اداری جزو شایستگی های شغلی آنها محسوب می شود این خطا و ارسال رزومه به صورت دستی و غیر دیجیتال یعنی فرد اصلا توانایی کار با ابزارهای فناوری اطلاعات را ندارد.

از طرف دیگر روزمه شما برای نشان دادن سلیقه و مهارت شما در جدول کشیدن و .. نیست. رزومه گل گلی و رنگی رنگی شما را غیر حرفه ای نشان می دهد که باید از آن خودداری و جلوگیری کنید. رزومه تان را ساده و شکیل طراحی کنید.

از خدمات سازمانی کارآزموده برونسپاری استخدام است. یعنی ما برای سازمان ها استخدام میکنیم و رزومه شما را غربال میکنیم و برای مدیران میفرستیم. باید به این نکته توجه شود که امروز ابزار مختلفی برای دیدن روزمه وجود دارد. یعنی مدیران برای دیدن روزمه شما ممکن است از موبایل یا تبلت یا هر وسیله دیگری استفاده کنند که باید رزومه شما درست دیده شود. وقتی با word  روزمه تان را درست میکنید ممکن است در این وسایل و ابزارهای مختلف به صورت بهم ریخته و نادرست دیده شود.

رزومه شما باید ساده، واضح و خوانا باشد و در تمام ابزار ها به صورت یکسان دیده شود. این یعنی باید رزومه خودتان را PDF  کنید و به صورت PDF ارسال کنید. این روش این اطمینان را میدهید که در وسایل و ابزارهای مختلف فناوری اطلاعات به صورت درست و خوانا دیده می شود.

خدمات فردی کارآزموده

رزومه خود را برای ما بفرستید، تسهیلگران شغلی کارآزموده به شما در بهتر کردن و درست کردن رزومه شما کمک میکنند. بهتر کردن رزومه به معنی تنها رعایت کردن قانون اول رزومه نویسی نیست و ریزه کاری های خیلی زیادی دارد که ما به شما کمک میکنیم که آنها را در نظر بگیرید و رعایت کنید.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *