مشاوره شغلی چه کمکی به شما میکند؟

مشاوره شغلی چه کمکی به شما میکند؟

بیشتر از یک قرن از انجام فعالیتهای مرتبط با مشاوره شغلی میگذرد. اولین فعالیت های مرتبط با تسهیلگر شغلی در جهان توسط آقای پارسونز انجام شد.

شاید برای شما جالب باشد که آقای پارسونز از رشته مهندسی عمران فارغ التحصیل شده بودند و در زمینه های روانشناسی و مدیریت دانش تخصصی نداشتند. ایشان بعد از کار در زمینه مهندسی عمران به دلیل مشکلات اقتصادی در آن زمان و مواجه شدن با زمان رکود بزرگ امریکا و همینطور مشکلات جسمی بوجود آمده براشون بعدا رشته حقوق رو انتخاب کردند.

ایشون استاد دانشگاه رشته حقوق بوستون بودند. فعالیتهای ایشان برای قانون گذاری در زمینه های عدالت اجتماعی، حق‌ آموزش برابر زنان و مردان، و ساعت کاری 8 ساعت در روز از فعالیت های ایشان هست. ایشان از نوابغ زمان خودشان بودند که فعالیت های زیادی را در زمینه های مرتبط با آزادی و عدالت اجتماعی انجام دادند.

متاسفانه ایشان در سن 53 سالگی فوت کردند و یک سال بعد از فوت ایشان دست نوشته های ایشان در زمینه انتخاب شغل مناسب برای شما چاپ شد. متن این کتاب بسیار دوست داشتنی و دلنشین است. حتی بعد از یک قرن از زمان انتشار این کتاب هنوز هم این کتاب به حدی دلنشین هست که خوندن اون برای هر کسی دلچسب است.

به نظر می آید حتی با گذشت یک قرن از زمان زندگی ایشان هنوز هم فعالیت های مشاوره شغلی با همان دغدغه ها همراه است. شناخت و آگاهی از توانایی های فردی، توان افزایی شغلی و برقراری ارتباط میان شغل و شاغل اصلی ترین فعالیت در مشاوره شغلی است. مشاوره_شغلی چه کمکی به شما میکند؟ یا شما چه انتظاراتی از مشاوره شغلی دارید؟ با ما در تماس باشید.

در این ویدیو هم درباره تاریخچه مشاوره شغلی صحبت کردیم و هم درباره اینکه مشاوره شغلی چه کمکی به شما میکند.
نسخه کامل این ویدیو رو در کانال یوتیوب کارآزموده ببینید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *